Banner - Hala

O nas

Istniejemy od roku 1990 i jesteśmy firma  o profilu produkcyjno handlowym. Od powstania firmy stawiamy nacisk na jak najwyższą  jakość naszych produktów. Przetwarzamy około 45000M3 surowca bukowego i w znacznie mniejszej skali surowiec jesionowy , dębowy, jaworowy, olchowy itd. Nasz surowiec bukowy z Północnej Polski charakteryzuje się pięknym jasnym kolorem i  wysoką gęstością charakterystyczną dla tego gatunku.

Jesteśmy w skali Polski liczącym się importerem tarcic, profili okiennych i innych produktów z drewna egzotycznego. W tej dziedzinie współpracujemy tylko z firmami które spełniają surowa kryteria eksploatacji lasów egzotycznych.

W odróżnieniu od innych średnich i dużych firm zajmujących się przetwórstwem drewna liściastego podejmujemy się produkcji specjalnej a nie tylko produkcji standaryzowanej. Elastyczność jest naszą Ideą Fix. Żeby zaspokoić specjalne potrzeby naszych klientów utrzymujemy park maszynowy o dużym stopniu swobody wykorzystania.

Struktura produkcji i zakład

Pomeranian Timber jest firmą stawiająca na połączenie tradycji i nowoczesności.

W niewielkiej skali korzystamy z funduszy unijnych przeznaczonych na finansowanie nowoczesnych technologii.  Fundusze Unijne współ finansowały inwestycje w komorę typu Vacum umożliwiającą suszenie bez przebarwień wewnętrznych tarcic, elementów, profili o dużych grubościach np 80mm i więcej.

Produkujemy tarcice liściaste (90% bukowe 10% inne liściaste gatunki europejskie) obrzynane i nieobrzynane.

Od 2003 roku jesteśmy producentami  licencjonowanych systemów filarowania wyrobisk górniczych z drewna bukowego. Produkujemy półfabrykaty opakowaniowe z drewna bukowego.

Dane Spółki Pomeranian Timber S.A.

  • Nazwa: "POMERANIAN TIMBER" SPÓŁKA AKCYJNA
  • Rejestr: Rejestr Przedsiębiorców
  • Numer KRS: 0000024122
  • NIP: 8522258411
  • REGON: 81192906000000
  • Adres: ul.Krasickiego 1B, 71-333 Szczecin, Woj.Zachodniopomorskie
  • Forma prawna: Spółka Akcyjna
  • Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców: 2001-07-04

SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Kapitał zakładowy: 1.700.000,- zł Email do kontaktu dla akcjonariuszy: zarzad@pomeraniantimber.pl

STATUT SPÓŁKI AKCYJNEJ „POMERANIAN TIMBER”
[TEKST JEDNOLITY]

Wezwanie Akcjonariuszy

Zarząd firmy Pomeranian Timber S.A. wzywa akcjonariuszy firmy Pomeranian Timber S.A. do złożenia akcji firmy w sekretariacie w celu dematerializacji